De eldre er dårligst til å betale i tide
Nordmenn har dårlige holdninger når det gjelder å betale regningene sine i tide
Så mye som en tredjedel av befolkningen sier nå at de ikke anser dette som viktig, og det er de eldste som topper statistikkene, melder www.fosna-folket.no.
Dagens eldre representerer helt nye holdninger når det gjelder forbruk og økonomiske disponeringer. Nesten 50 prosent av de som er 67 år eller eldre i dag sier at de ikke anser det som viktig å betale regninger ved forfall. Et tall som er 20 prosentpoeng høyere enn for befolkningen totalt sett. Dette kommer frem i en landsrepresentativ undersøkelse inkassoselskapet Conecto har utført i forbindelse med konferansen Connecting 2012, 18.-19. april 2012.
Les mer
04.04.11
Foto: Kundebehandler Øyvind Gjellum i Conecto.
- Det er selvfølgelig viktig å ha et godt forhold til kundene, men en
nølende inkasso- og kredittpolitikk kan fort koste deg dyrt. Inkassovarsel
som første purring kan være en god kredittstrategi.
Les mer
Foto: Hilde Rannem Rostad, advokat og divisjonsdirektør bank/finans, Kredinor.
- Kredinors fagdag bank/finans 2013 ble arrangert på Thon Hotel Opera, i Oslo, 25. april.
Les mer
Er du blant de utvalgte?
Les mer
Foto: Advokat Geir Lippestad
Konferansen Connecting 2013 arrangeres av inkassoselskapet Conecto. Konferansen ble i år arrangert for andre gang, med en klar ambisjon om å bli hele bransjens møteplass i årene fremover.
Les mer
Men da må du kutte litt i forbruket allerede nå
Les mer
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.
Sist omtalt i denne spalte i Juni og August 2011, er saken om et nasjonalt gjeldsregister aktualisert igjen. Og nå ser det faktisk ut til at det blir noe av !
Les mer
Tidligere gikk jeg under navnet Kjell-Ola Kleiven, men etter å ha kjøpt ny identitet på internett denne uken kan du nå kalle meg ved mitt falske navn «Don Patron».
Les mer
Regjeringen går inn for å opprette et offentlig gjeldsregister
Les mer
Foto: Conectos adm. direktør, Sverre Helsem.
- Connecting 2013, på Quality Hotel Expo, Fornebu, 17-18. april
Les mer
Mytene er mange om det å lease bil som privatperson
Les mer
Microsoft Outlook er på vei til Windows RT
Les mer
For de fleste er det smigrende å få spørsmål om å ta på seg et styreverv
Les mer
I 2012 fikk nesten 17 000 ungdomsskoleelever opplæring i personlig økonomi gjennom et skolesamarbeid mellom finansnæringen og Ungt Entreprenørskap (UE).
Les mer
- historien bak
Les mer
Få vil ha det, og mange vil heller fjerne hele TV-lisensen
Les mer
Den 11. april 2013 sendte Finansdepartementet på høring et forslag om å innføre fradragsbegrensning for gjeldsrenter når lånetaker og lånegiver er nærstående parter
Les mer
Hvis Høyesterett gir Bror Steiner (47) medhold, åpner det for at vi kan klage på mislykkede reparasjoner etter at reklamasjonsfristen på fem år er utløpt
Les mer
Brønnøysundregistrene har lansert tjenesten ”Konkursbehandling”
Les mer
Denne banken er billigst for unge nordmenn som ønsker seg bolig
Les mer
Stortinget har vedtatt endringer i forsinkelsesrenteloven for å tilpasse den til EØS-direktivet om bekjempelse av forsinket betaling ved handelstransaksjoner
Les mer